Bezpieczne pokoje zagadek

Pewnie nie raz wybierając escape room jako popołudniową atrakcję mogliście spotkać się z osobą, która nie była pozytywnie nastawiona do tej formy rozrywki. Niektórzy uważają, że pokoje zagadek niosą ze sobą jakieś ryzyko. Może wiązać się to z tym, że w części z nich grupy są zamykane na klucz, bez możliwości wyjścia bez ingerencji mistrza gry. Ograniczenie czasowe, myśl uratowania świata, odnalezienia skarbu mocno pobudza i zdecydowanie podnosi poziom adrenaliny uczestników, co może być powodem, że pokoje zagadek kojarzą się momentami czymś ryzykownym. Ale czy aby na pewno tak jest? 

Adveture rooms i ich zasady gry

W tym momencie pokoje zagadek i ich fabuła nie zawsze związana jest z ucieczką. W Gamescape o to dbamy – misje, jakie grupa może wykonać w pokojach zagadek, są bardzo zróżnicowane. Coraz częściej nazywa się je „adventure rooms”, co wydaje się bardziej adekwatne. Głównym celem adventure rooms jest przede wszystkim zapewnienie grupie dobrej zabawy i przeżycia rodem z  filmu. Pokoje w Gamescape są zbudowane tak, by zawsze można było je opuścić. Nasze escape roomy zawsze mają otwarte drzwi i mechanizmy awaryjne, otwierające wszystkie ewentualne zatrzaski w pokoju. 

Rysunek z otwartą książką, małymi ludźmi i lupą

Grupa w trakcie rozgrywki jest ciągle obserwowana przez mistrza gry i ma z nim ciągły kontakt, najczęściej przez walkie talkie.  Zasady gry uczestnicy poznają zawsze przed wejściem – mistrz opowiada o tym, na co mają zwrócić szczególną uwagę i jak zachowywać się, aby gra przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Jeżeli grupa zna zasady gry i ich przestrzega, wróży to cudowną I bezpieczną przygodę!

Grupa rozwiązująca zagadki

Adventure rooms w Krakowie – Gamescape!

W Gamescape dokładamy wszelkich starań, aby grupa miała szansę przeżyć coś niezapomnianego, coś, co w pozytywny i niecodzienny sposób pobudzi umysły uczestników. Nasi Mistrzowie Gry są zawsze gotowi, aby dostarczyć Wam jak najwięcej rozrywki w najbardziej bezpieczny sposób.. W Gamescape czeka na Was 6 pokoi zagadek, a każdy z nich o różnej tematyce –  każdy znajdzie coś dla siebie! Jeżeli więc nie mieliście jeszcze okazji przeżyć takiej przygody, to czekamy na Was! 

Download for free!

A DIY zombie escape room!

PSSST!

Zombie Escape Room – it’s a DIY kit to make your very own escape room at home!

Attention! This kit will turn your living room into a nail-biting adventure! Especially recommended for a house party.

Download, print it out, and start the party tonight!