Smok krakowski, czyli najpopularniejszy punkt w Krakowie

Pewnie nie raz będąc w Krakowie zdarzyło Wam się usłyszeć hasło „smok krakowski”, co od razu kojarzyło Wam się z okolicami Wawelu. Wielu turystów, ale i nie tylko przyciąga ten ziejący ogniem smok krakowski, nie tylko ze względu na widoki jakie są dokoła niego, ale i z powodu legendy, która go dotyczy. 

Podobno smok terroryzował mieszkańców grodu Kraka i nikt nie był w stanie mu sprostać, dopóki na drodze nie stanął mu sławny szewczyk. Bohater naszej legendy wypchał baranka siarką i podstawił bestii, która bez zawahania pożarł całego. W ten sposób smok krakowski poczuł wielkie palenie w gardle i zaczął pić, dopóki nie pękł. Na upamiętnienie tego wydarzenia powstał pomnik smoka, który możecie zobaczyć w okolicach Wawelu, pod Smoczą Jamą.

Obwarznek i Smok - symbole Krakowa

Legendy Krakowskie

Zaintrygowała Was historia o smoku? Chcielibyście poznać więcej takich historii? Na całe szczęście, Kraków może poszczycić się ich dosyć sporą ilością, a każde Legendy Krakowskie są coraz to ciekawsze. Ale jak urozmaicić pobyt w Krakowie tak, by trochę poznać i miasto i legendy? Tutaj z pomocą przychodzimy do Was my – Gamescape. Wybierając się na naszą grę miejską – Legendy Krakowskie, macie nie tylko okazję zwiedzić piękny Kraków, ale i poznać jego najsłynniejsze legendy, a przy okazji macie szansę wysilić swoje głowy i połączyć przyjemne z pożytecznym! Także jeżeli wybieracie się w tym sezonie do Krakowa, to czekamy na Was w Gamescape!

Księga, z której sypie się złoty kurz

Gamescape Kraków

Jeżeli czujecie niedosyt i smok krakowski nad Wisłą to dla Was za mało, to w Gamescape czeka na Was jeszcze jeden! Nie tylko Legendy Krakowskie noszą smocze znamiona – Klątwa Smoka to pokój idealny dla odważnej i chętnej przygody grupy! Możecie nie tylko zapewnić sobie niezapomniane wspomnienia, ale i kto wie? Może uda Wam się uratować starożytne Chiny? Zainteresowani? To i jeszcze więcej czeka na Was w Gamescape. Także szybko pakujcie się i pozwólcie nam zadbać o Wasz najlepszy pobyt w Krakowie! 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!