ESCAPE ROOM PO ANGIELSKU? JESTEŚMY NA „TAK”!

Goście, goście…
Hej, pamiętasz może nasz niedawny wpis na temat pokoi zagadek dla rodzin? Jeśli słyszysz bijące dzwony, ale nie wiesz, w którym kościele, lub po prostu nie miałeś jeszcze okazji zaznajomić się ze wspomnianym wyżej tekstem (do czego gorąco zachęcamy! ;)), to pozwól, że na szybko przywołamy historię tam opisaną.

Otóż: wyobraź sobie, że jakiś czas temu zadzwoniła do Ciebie ciocia z Ameryki i oznajmiła Ci, że planuje przyjazd wraz ze swoimi krewnymi do Krakowa, aby zobaczyć się z Tobą oraz pozostałą częścią rodziny. Wiadomość tę przyjmujesz z wielką radością – w końcu nie widziałeś cioci od lat! Jednak kiedy Twoja rozmówczyni zakańcza połączenie, nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz przecież musiał jakoś zorganizować czas sobie i swoim gościom!

Yes, yes, yes

Najlepiej w taki sposób, aby wszyscy świetnie się bawili, ponapawali się swoim towarzystwem, a także zobaczyli kawałek miasta! Nieco spanikowany, zaczynasz gorączkowo wstukiwać w Google hasła typu „weekend w Krakowie co robić” oraz „co robić w Krakowie w weekend”. Rzecz jasna, zaczynają wyskakiwać propozycje, na które mógłbyś z łatwością wpaść sam. Jednak pośród nich dostrzegasz coś, co przykuwa Twój wzrok na dłużej… „Escape room Kraków”…

Muzea i restauracje brzmią kusząco, ale zdajesz sobie sprawę, że to, na co właśnie się natknąłeś, może stanowić istną perełkę w Twoim planie atrakcji – niebanalny, niecodzienny pomysł i odrobina adrenaliny, oto, co chciałbyś podarować swoim gościom. Wspomnienie niesamowitej zabawy!
A może wcale nie musiałeś sobie tego wyobrażać, bowiem znalazłeś się w bardzo podobnej sytuacji? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do dalszej lektury! Mamy nadzieję, że Ci się spodoba… 😉

Pokoje zagadek – a co to?

Istnieje spora szansa, że z tym terminem spotykasz się pierwszy raz – nie ma w tym niczego złego! Zresztą, z miłą chęcią wyjaśnimy Ci, na czym polega taka forma zabawy oraz jak wygląda ona w Gamescape. 😉

Gotów? No to lecimy!

Kojarzysz gry typu role-play? Po polsku można to przetłumaczyć na „odgrywanie ról”. Jak to działa? Grupa uczestników (najlepiej do siedmiu osób na drużynę) wciela się w założone przez scenariusz role. Brzmi banalnie, prawda? 🙂 Teraz wyobraź sobie, że scenariusz determinuje nie tylko to, kim będą gracze, ale też opisuje całą fabułę oraz nakreśla misję, jaka czeka na wykonanie (w przypadku naszych pokoi poświęconych na ten cel jest 60 minut). A jak to zrobić?
Po pokoju porozsiewane są przeróżne zagadki, które trzeba rozwiązywać krok po kroku. Jeśli w trakcie rozgrywki grupa zdecyduje, że chce wziąć podpowiedź, to może ją uzyskać od Mistrza Gry, czyli osoby niemal wszechwiedzącej! Do połączenia się z ową alfą i omegą służy wręczone przed zabawą walkie-talkie… I to w zasadzie wszystko! Ot, cała filozofia! 😀

No dobrze, ale co w przypadku, kiedy Twoja ciocia zapomniała polskiego?

Escape room po angielsku to możliwość rozmowy z Mistrzem Gry właśnie w tym języku, a także dwujęzyczne lub uniwersalne (niewerbalne) łamigłówki, które z całą pewnością bez żadnego problemu ogarną wszyscy uczestnicy zabawy! 😉

Nasze scenariusze

Jeżeli zastanawiasz się, w jakie role możesz się wcielić, to mamy dla Ciebie małą ściągę. 😉 Postanowiliśmy streścić zarysy fabuły niektórych z naszych pokoi, specjalnie po to, abyś nie musiał się dodatkowo trudzić. Dowiedz się więc, jakie atrakcje dla Ciebie przygotowaliśmy! 😀

Anatomia Zbrodni 2.0 – kryminalny klimat, która przeniesie Cię na spowite mrokiem ulice Krakowa, a także sprawi, że Ty oraz Twoja drużyna na moment przemienicie się w szukających sprawiedliwości kryminologów. Waszym zadaniem będzie poznanie tożsamości seryjnego mordercy grasującego po Kazimierzu, oraz wpakowanie go za kratki.

Skrzynie Umarlaków – piracka przygoda dla prawdziwych poszukiwaczy przygód… oraz skarbów! Ty oraz Twoja załoga musicie udać się na tajemniczą wyspę, na której brzeg wypłynęły pewne skrzynie. Legenda głosi, że znajdują się w nich cenne kosztowności dawno zmarłych korsarzy. Czy będziecie tak odważni, aby sięgnąć po kufer wypchany złotem?

Protokół C.H.I.M.E.R.A – prawdziwa gratka dla fanów książek Dana Browna! Jeśli interesujesz się sztuką, masz smykałkę do rozwiązywania zaklętych w niej łamigłówek, a do tego nie boisz się trochę poruszać – oto zabawa idealna dla Ciebie! Powstrzymaj groźną organizację SpiderTech i uchroń świat przed działaniem niebezpiecznego wirusa!

Zaginione Kryształy – to propozycja stworzona dla Ciebie, jeśli masz w sobie duże dziecko lub towarzyszą Ci dzieciaki! W tej grze uczestnicy muszą znaleźć pewne magiczne kryształy, bez których czarodziejski świat może lec w gruzach – wszystko to za sprawą nieprzyjaznych potworów, przedostających się przez niedomknięty portal. Pomóżcie biednemu Skrzatowi i zatrzaśnijcie wrota przed stworami!

Oto część naszych propozycji, więcej sprawdzisz na stronie: gamescape.pl – do wyboru, do koloru! 😀 Każda z nich jest tak samo angażująca, intrygująca i obfitująca w całe mnóstwo świetnej zabawy!

Brzmi jak idealny pomysł na weekend, prawda?

Oczywiście, że tak! Nasz escape room Kraków zapewni bowiem Tobie oraz Twojej rodzince możliwość poczucia siły kooperacji, ponieważ bez jej udziału trudno jest ukończyć misję. A to z całą pewnością sprawi, że na własnej skórze doświadczycie, co oznacza moc rodzinnych więzów! Dodatkowo escape room po angielsku to świetna okazja, aby podszkolić język. 😉 Nie można też zapomnieć o tym, że Ty oraz Twój zespół dostaniecie niepowtarzalną okazję na to, aby wreszcie ziścić swoje marzenia z dzieciństwa i stać się światowej sławy kryminologiem, tajniakiem lub poszukiwaczem przygód!

Podsumowując

Zarzuć więc swoje poszukiwania – wymaż z Google hasła „co robić w Krakowie w weekend” oraz „weekend w Krakowie co robić” i najzwyczajniej w świecie skontaktuj się z nami! Z miłą chęcią poznamy całą Twoją familię, nie tylko tę z Ameryki, oraz posłuchamy opowieści z całego świata! 😀 Nie zapomnij, aby wybrać escape room po angielsku!

Do zobaczenia niebawem w naszym lokalu przy Kościuszki 74 w Krakowie! Paa!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]