Lista zalet escape roomów

Escape roomy w Polsce cieszą się już sporą popularnością i z każdym miesiącem pojawia się coraz to więcej pokoi. Niezapomniane przeżycia, które ten typ rozrywki charakteryzuje sprawia, że liczba chętnych do sprawdzenia się w grze wzrasta z każdym dniem. Nie każdy jednak wie, dlaczego ta rozrywka jest dobra dla naszego ciała i umysłu, a co za tym idzie,i może nam przynieść wiele korzyści. Dlatego właśnie stworzyliśmy dla was ten artykuł – Lista zalet escape roomów. Chcemy pomóc wam z decyzją czy nas odwiedzić czy nie. Śmiało, czytajcie dalej!

Lista zalet pokoi zagadek

Po pierwsze: trening mózgu. Każdy pokój zagadek charakteryzuje się zróżnicowanymi łamigłówkami, które wymagają od graczy niemałego wysiłku umysłowego. W Gamescape drzwi do pokoi zostawiamy otwarte, jednak nasz mózg często płata nam figle i mamy poczucie, że jednak zostaliśmy zamknięci w środku pokoju przez co nasz umysł często nie pozwala nam na używanie wyuczonych wcześniej schematów. Zaczynamy więc myśleć nieszablonowo. Ciekawe zagadki logiczne, zręcznościowe pozwalają nam odbyć niesamowity trening mózgu

grafika pana z pytajnikami nad głową

Po drugie: integracja w grupie. Współpraca jest niezbędnym czynnikiem, który pozwala nam osiągnąć sukces w escape roomie. Obojętnie czy wasza grupa liczy 4, 6 czy 2 osoby – nie uda wam się rozwiązać zagadek, jeśli nie będziecie ze sobą współpracować. To właśnie dzięki temu escape room jest idealnym miejscem na integrację. Wycieczka szkolna, integracja firmowa czy wyjście ze znajomymi, pokój zagadek sprawdzi się w każdej sytuacji. 

Po trzecie: to edukacyjna gra zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego ile można wynieść z escape roomów (i nie mówimy tutaj o zabieraniu elementów wystroju pokoju). Działając w zespole mamy okazję przetestować wiele umiejętności, uczyć się od innych i przede wszystkim nabyć nowe doświadczenia. Ciekawe zagadki pozwalają na naukę nieszablonowego myślenia, które mocno przydaje się w życiu. Dzięki temu zarówno dzieci jak i dorośli mają szansę wykorzystać swój potencjał do maksimum i uzyskać największą skuteczność przy ćwiczeniach funkcji poznawczych. Nauka przez zabawę jest jedną z bardziej przyjemnych oraz skutecznych form zdobywania wiedzy, ponieważ pozwala szybko nabywać nowe umiejętności. Gracze nie skupiają się na nauce, a bonusy z rozwiązywania zagadek pojawiają się same. 

grafika dwóch mózgów

Po czwarte: repertuar przeżyć. Dreszczyk emocji, radosny nastrój czy dużo śmiechu są tylko przykładami przeżyć, których możecie doświadczyć w escape roomie. Dzięki różnym scenariuszom gier jesteście w stanie wybrać co w danym dniu chcielibyście doświadczyć. Czy może chcecie zapuścić się do mrożącej krwi w żyłach kryjówki seryjnego mordercy? Albo poczuć ciężar odpowiedzialności ratowania świata jako tajni agenci? A może wasza ciekawość zaprowadziła was na wyspę skarbów? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego na jakich przeżyciach wam zależy. Nie martwcie się dreszczyk emocji będzie towarzyszyć wam zawsze, w końcu działacie pod presją czasu. 

Po piąte (i najważniejsze!): gwarantowana dobra zabawa! Escape roomy są rozrywką dla każdego. Wycieczka szkolna w pokoju zagadek zostanie zapamiętana przez wszystkich uczniów, znajomi będą godzinami rozmawiać o tym co mogli zrobić lepiej w środku, a pracownicy będą mieli temat do rozmów w trakcie przerwy obiadowej. Różnorodność scenariuszy, poziomów trudności i ciekawe zagadki sprawią, że wasza rozgrywka będzie niezapomnianym przeżyciem.

Więc na co czekacie? Rezerwujcie termin  Gamescape Kraków już dziś! 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!