Pokój linearny czy pokój nielinearny – co wybrać?

Chcecie odwiedzić pokój zagadek i znaleźliście już swojego faworyta. Przeglądacie stronę w poszukiwaniu informacji na jego temat, gdy nagle natrafiacie na informację, że jest to pokój linearny (albo pokój nielinearny). Co to właściwie oznacza? Spieszymy z odpowiedzią. Pokoje zagadek mają pewne typy, a poniżej wyjaśnimy, co one oznaczają.

Pokój linearny

Jest to taki typ escape roomu, w którym najważniejsza jest fabuła. Zagadki kierują was po kolei, a historia rozwija się przed waszymi oczami. Znaleziony element ma połączyć się z następnym i dać dostęp do kolejnego etapu. Możecie w takim pokoju pracować wspólnie nad jedną zagadką, by potem przejść do następnej. Celem takiej zabawy jest immersja, tak więc pamiętajcie, by wczuć się w klimat i podążać za wskazówkami!

Pani zastanawia się, czy wybrać pokój linearny, czy nielinearny

Pokój nielinearny

W przeciwieństwie do poprzedniego, pokój nielinearny oferuje wam, już na starcie, dostęp do wielu elementów. Warto wtedy skoordynować drużynę – możecie bowiem wykonać wiele łamigłówek naraz. Czasem trzeba będzie wrócić do poprzednich zagadek, ponieważ znajdziecie coś, co pasuje do wcześniej znalezionych przedmiotów… W takim pokoju również możecie dać się porwać jego fabule i  wcielić w poszukiwaczy lub odkrywców.

pan odwiedza pokoje zagadek

Pokoje zagadek w Gamescape

W Gamescape Kraków oferujemy pokoje zagadek w przeróżnych formach, więc możecie dowolnie wybierać. Wolicie pokój linearny? Czeka nas was orientalna przygoda w klimatach Chin – Klątwa Smoka oraz misja tajnych agentów, czyli Protokół C.H.I.M.E.R.A.. Chyba że macie ochotę na pokój nielinearny. Żaden problem! Zapraszają Zaklęte Amulety, które wprowadzą was w świat magii, a także Skrzynie Umarlaków, gdzie czeka na was złoto piratów. Jeśli jednak nie wiecie, co wybrać, spróbujcie Anatomii Zbrodni 2. Tam znajdziecie najlepszą mieszankę tego, co oferuje pokój linearny oraz pokój nielinearny. Z historią każdego zapoznacie się na naszej stronie.

Do zobaczenia!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!