Jak powinna wyglądać dobra recenzja na temat pokoju zagadek?

Czy zastanawialiście się kiedyś pisząc opinię co jest tak naprawdę w niej najważniejsze i jak ją dobrze stworzyć? Często nie wiemy jak powinna wyglądać dobra recenzja, aby można było z niej jak najwięcej wynieść. Dlatego wychodzimy wam naprzeciw z małą podpowiedzią co i jak.

Przede wszystkim dobra recenzja nie może psuć zabawy i zdradzać szczegółów, które odkryłyby całą tajemnicę pokoju. Staraj się nie spoilerować i nie pisać rozwiązań zagadek, bo niestety tym samym zepsujesz innym zabawę. Lepiej napisz, że coś cię zaskoczyło albo było niespodziewane. Dodatkowo możesz zagłębić się w fabułę pokoju co pozwoli potencjalnym przyszłym graczom dowiedzieć się, jaki będzie temat przewodni pokoju. Zatem dobra recenzja może zawierać nieco więcej informacji o tematyce pokoju i czy naprawdę przypadł Ci do gustu. Możesz się również podzielić tym czy escape room spełnił Twoje oczekiwania tematyczne.

Podziel się z nami o wrażeniach jakie wywarł na tobie mistrz gry 

Personel odgrywa bardzo znaczącą rolę w pokoju zagadek, dlatego tak wiele zależy od tego jaki będzie mistrz gry. Pochwal się konkretnie swoimi przeżyciami i odczuciami. Powiedz, czy wskazówki które udzielił mistrz gry były jasne i wystarczające, a kontakt nie był utrudniony. Pamiętaj, żeby o tym wspomnieć ponieważ nowi gracze mogą być nieco onieśmieleni, rezerwując swój pierwszy pokój. Gdy będą wiedzieć, że otrzymają w każdej chwili pomoc, na pewno rozwieją swoje wątpliwości. Dodatkowo każdy mistrz gry zadba, aby takie osoby czuły się jak najbardziej swobodnie.

Pomyśl również o pytaniach, które chciałbyś poznać, zanim zagrasz w pokoju zagadek. Większość recenzji pokoi opisuje, jak trudno było grupie odnaleźć rozwiązania do zagadek. Wspaniale, że jest to opisane, jednak lepiej będzie dodać parę szczegółów, poza stwierdzeniem „było dość trudno”, a dzięki temu łatwo będzie można poznać czy to dobra recenzja. Opisz też w ile osób byliście w pokoju i czy trudność zagadek w escape roomie polegała na jej ilości czy na złożoności. 

zagadki - styl pokoju ma znaczenie
Mistrz gry wprowadza w zabawę

Czy styl pokoju wpływa na nasz wybór?

Owszem, za każdym razem wybierając escape room zwracamy uwagę przede wszystkim na styl pokoju. Dobieramy go pod nasze upodobanie, wiek, czy grupę osób z jaką się wybieramy. Dlatego tak ważne jest aby dobra recenzja zawierała w sobie opis o tym jaki był styl pokoju.  Niektórzy ludzie szukają przerażającego miejsca, który zmrozi im krew w żyłach. Tymczasem inni szukają fajnego pomysłu na wieczór z przyjaciółmi lub rodziną. 

Zadbaj również o to, aby twoja opinia nie była za długa, ale jednak żeby zawierała wszystko co powinna. Długość znacznie wpływa na chęć przeczytania opinii. 

Na koniec pamiętaj, że każda dobra recenzja powinna zawierać grafikę. Nie krępuj się zapytać czy mistrz gry po grze może wam zrobić zdjęcie w niezapomnianym miejscu. 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!