Pokój zagadek

10 wskazówek dla początkujących, czyli jak grać, by wygrać w escape room

Pokój zagadek: 10 wskazówek dla początkujących, czyli jak grać, by wygrać w escape room

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z inteligentną rozrywką, jaką są escape roomy? A może już zdarzało Ci się odwiedzić pokój zagadek, ale chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, jak grać, by wygrać (i zdążyć przed upływem czasu…)? Świetnie, jesteś we właściwym miejscu! Oto escape room – wskazówki, które pomogą Ci ukończyć misję w wyznaczonym czasie. Zwłaszcza, jeśli to Twój pierwszy pokój zagadek ?

Pokój zagadek – Poradnik jak wyjść z escape room

Przed Tobą 10 przydatnych wskazówek od bywalca (ponad 100 escape roomów na koncie ?):

1. Zacznijcie od razu, czyli do startu gotowi? Start!

Na wyjście z escape room (ukończenie misji) zazwyczaj jest 60 minut. Godzina brzmi jak dużo czasu? Nic bardziej mylnego. Wierz mi, w escape room jest co robić! Także pełna koncentracja i od razu ruszajcie do akcji!

2. Przeszukajcie dokładnie pokój zagadek

Najlepiej podzielcie się sekcjami – jedni sprawdzają wszystko przy prawej ścianie, inni przy lewej itd. Podejdźcie do tego strategicznie. Jeśli macie taką możliwość, to podzielcie się na 2-osobowe patrole. Co dwie pary oczu, to nie jedna. Ktoś może zwrócić uwagę na coś, co ktoś inny przegapi.

3. Nie skupiajcie się wszyscy na jednej zagadce

Przypominam, że czas tyka. Jeśli wszyscy będziecie pochylać się nad jedną zagadką, mogą Wam umknąć istotne wskazówki, umieszczone w innej części pokoju. Jeśli część Zespołu utknęła na jednej zagadce – zamieńcie się, ktoś może zauważyć coś, co Wy pominęliście. Pamiętajcie – escape room to gra zespołowa!

4. Głośno krzyczcie, jeśli znajdziecie coś przydatnego

Świetna komunikacja między Wami jest kluczowa dla Waszego sukcesu. Jeśli zauważysz coś istotnego, daj głośno znać innym, np. mam kłódkę literową (ktoś w innej części pokoju może akurat odkryć zagadkę ze słowami, która będzie prowadzić do tego właśnie zamka). Zakomunikuj, że znalazłeś jakiś przedmiot – ktoś może go potrzebować. Wszystko sprowadza się do tego, abyście mogli nadal działać razem, mimo, że przeszukujecie różne części pokoju zagadek.

5. Wykorzystajcie potęgę burzy mózgów

Każdy z Was ma inne doświadczenia, inny sposób myślenia. Razem macie największe szanse na sukces. Rozważcie wszelkie pomysły, jakie przyjdą Wam na myśl. Nawet jeśli nie będą to właściwe rozwiązania, mogą wywołać skojarzenia, które doprowadzą Was do celu.

6. Nie twórzcie teorii kwantowych

Jeśli złapiecie się na tym, że wymyślacie coraz bardziej abstrakcyjne i odjechane koncepcje, zatrzymajcie się. Pokój zagadek to wciąż po prostu przednia rozrywka, a nie badania naukowe. Zostawcie tę zagadkę na później i weźcie się za inną, a w między czasie może wpadniecie na nowy trop. Twórcom pokoi zagadek z prawdziwego zdarzenia, zależy na tym, abyście odnieśli sukces, a nie frustrowali się.

7. Organizujcie rzeczy, które znaleźliście

Umówcie się, gdzie będziecie odkładać znalezione przedmioty, które mogą się przydać w dalszym ciągu zagadek. Warto też oddzielnie grupować użyte przedmioty – w dobrze zaprojektowanym escape roomie każdy znaleziony kluczyk można użyć tylko raz.

8. Nic na siłę!

Jeśli coś ma się otworzyć (drzwi, skrzynia etc.), to nie będzie to wymagało używania siły, tylko znalezienia właściwego rozwiązania. Próbowanie otwarcia czegoś na siłę, może tylko uszkodzić pokój, popsuć zabawę Wam oraz kolejnym graczom, no i może być kosztowne…

9. Pytajcie w escape room o wskazówki

Nie ma w tym nic wstydliwego. Czasem można nie zauważyć małego elementu, głowić się nad rozwiązaniem i tracić niepotrzebnie czas. Siedzicie ponad 5 minut nad jednym wyzwaniem i nic? Zagadajcie Mistrza Gry o mikro wskazówkę. W końcu najwięcej satysfakcji daje ukończenie misji.

10. Wykorzystajcie mocne strony całej Ekipy!

To pewnie najważniejszy punkt z naszej listy: „Escape room wskazówki”. Ktoś z Was jest wyjątkowo zręczny? A może macie w Zespole mistrza łączenia faktów? W escape room czekają Was różnorodne zagadki i przeróżne umiejętności się przydadzą. Oczywiście każdy może zmierzyć się z dowolnym wyzwaniem, ale jeśli goni Was czas, to strategicznie dobrym posunięciem, będzie wysłanie do zagadki zręcznościowej najmocniejszego zawodnika ?

Masz ochotę na przygodę w klimacie escape room? Wybierz swoją przygodę na www.gamescape.pl lub escapecity.pl Powodzenia!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]