BEZPIECZNA ZABAWA

BEZPIECZNA ZABAWA

Wybierając escape room często zdarza się, że nasze bezpieczeństwo nie jest kwestią, o którą martwimy się najbardziej- zakładamy, że z góry zostało ono zadbane przez firmę oraz pracowników, co jest słusznym założeniem. Jednak przed wybraniem się na taką formę rozrywki, warto rozeznać się w najważniejszych zagadnieniach dotyczących waszej bezpiecznej gry, aby sobie i innym ułatwić zabawę oraz żeby w trakcie gry, gdzie wasze głowy powinny być skupione wyłącznie na rozwiązywaniu zagadek, nie pojawiły się nagłe wątpliwości i pytania co robić w trakcie niespodziewanego zagrożenia. W końcu najlepsza zabawa, to bezpieczna zabawa.  

 

ZAZNAJOM SIĘ Z KAŻDYM WYJŚCIEM

Najważniejsza rzecz, o której powinniście wiedzieć to: wasze możliwości opuszczenia pokoju na każdym etapie gry. Niezależnie od momentu rozrywki, zawsze powinniście mieć łatwą i blisko siebie możliwość ucieczki z pokoju. Pod żadnym pozorem nie powinniście być zamykani w pokoju z możliwością opuszczenia go, tylko poprzez poprawne rozwiązanie zagadek. Mistrz Gry przed rozpoczęciem waszej zabawy powinien jasno wam omówić jak wyglądają wasze możliwości otwarcia niektórych przejść, tak abyście Wy w każdym momencie wiedzieli, że możecie to zrobić bez większego wysiłku, czy to poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku czy użyciu odpowiedniego klucza. Drogi ewakuacyjne powinny być niezakłócone, tak aby wasze opuszczenie budynku mogło przebiec szybko i sprawnie.

bezpieczna zabawa najważniejsza - znak z napisem bezpieczeństwo jako pierwsze

CIĄGŁY KONTAKT Z PRACOWNIKAMI

Każde pokoje zagadek powinny zadbać o odpowiednią ilość pracowników, tak aby w każdym momencie ktoś miał oko nie tylko na Was, ale i na swoich współpracowników. Wspólna kontrola i pomoc mistrzów gry będzie w stanie zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczną grę, ale również sprawne działanie w sytuacjach kryzysowych. Świadomość, że ktoś zawsze Was obserwuje, ale również, że macie możliwość w każdej niepokojącej chwili zgłosić się do osoby, wyszkolonej do działania w takich momentach, zapewnia Wam duży komfort i możliwość skupienia się na wykonaniu waszej misji w pokoju.

ręce otwierające bezpieczne wyjście ewakuacyjne

NIE BÓJ SIĘ PYTAĆ

Przed wejściem do pokoju nie powinniście mieć żadnych oporów, żeby zadawać pytania, szczególnie jeżeli dotyczą one Waszego bezpieczeństwa. Wyszkoleni pracownicy nie będą mieli problemu, żeby udzielić odpowiedzi na każde wasze pytanie i rozwiać każdą waszą wątpliwość. Pytania w trakcie rozgrywki, też są bardzo istotne- gdy nie jesteście pewni czy dana awaria jest częścią gry, czy też nie- możecie na spokojnie utwierdzić się w tym u Mistrza Gry. Może Wam to oszczędzić niepotrzebnych zmartwień, a czasami nawet i zdrowia.

POKOJE ZAGADEK Z ODPOWIEDNIĄ LICZBĄ GRACZY

Bezpieczna zabawa wiążę się również z adekwatną ilością osób uczestniczących w grze do wielkości pokoju. Małe pokoje nie powinny mieścić w sobie dużej liczby graczy, gdyż ogranicza Wam to komfort poruszania się po nich, a w sytuacjach kryzysowych może wiązać się to z szybciej narastającą paniką, która w takich momentach szczególnie nie sprzyja. Dlatego budynki mają odpowiednią ilość obłożenia, żeby przypadkiem za dużo osób nie próbowało skorzystać z jednego wyjścia, ponieważ może to bardzo negatywnie wpłynąć na szybką i sprawną ewakuację.

bezpieczna zabawa w escape roomie, gracze rozwiązujący zagadki

GAMESCAPE KRAKÓW

U nas, w Gamescape dokładamy wszelkich starań nie tylko, aby zapewnić Wam najlepszą rozrywkę, ale również bezpieczną. Nasi mistrzowie gry dobrze wiedzą jak działać w różnych sytuacjach i nie pozwolą, abyście weszli do pokoju, nie wiedząc jak możecie go opuścić w inny sposób, niż poprzez rozwiązywanie zagadek. W każdym z naszych pokoi znajdziecie wyraźnie oznaczone przełączniki, klucze które mogą zapewnić Wam sprawną ucieczkę z pokoju. Wasz czas wolny może być pełen zagadek, ale i komfortu, a to wszystko u nas- w Gamescape.

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]