Ciekawostki o Krakowie

Kraków jest jednym z najstarszych miast w Polsce i pierwszą udokumentowaną wzmianką o nim jest relacja kupca z 965 roku, który wspomina o rozległym grodzie leżącym na skrzyżowaniu dróg handlowych. Aż do końcówki XVI wieku był stolicą Polski, jednak po przeniesieniu stolicy wzgórze wawelskie wciąż był miejscem koronacji i pochówku następnych królów.

Tak długie istnienie miasta wiąże się z powstaniem wielu legend, a stare budynki ukrywają ciekawostki o Krakowie. My w Gamescape Kraków postanowiliśmy wykorzystać wspaniałe dziedzictwo miasta. Nasza gra miejska Legendy Krakowskie pozwoli wam poznać legendy oraz ciekawostki i poprowadzi Was przez Stare Miasto i da okazję poznać je od innej strony.

Ciekawostki o Krakowie w naszej grze miejskiej

Gra miejska zawiera kilkanaście zagadek i każda z nich nawiązuje do jakiejś legendy lub ciekawostki o Krakowie. Odbiorcami gry są nie tylko turyści spoza miasta, ale również jego mieszkańcy, więc w grze znajdziecie popularne legendy jak o Smoku Wawelskim oraz te mniej znane – na przykład o Czarnej Damie. W tym blogu będziecie mieć okazję poznać niektóre z ciekawostek, które występują w grze Legendy Krakowskie, ale spokojnie, nie spojlerujemy Wam gry. 

Waszym pomocnikiem na grze jest Wawrzynek, z którym wiąże się legenda o żółtej ciżemce, czyli żółtym, skórzanym trzewiku, który Wawrzynek zgubił, gdy pomagał Witowi Stwoszowi w pracach nad ołtarzem w Kościele Mariackim. But ten został odnaleziony wiele lat później w 1867 roku podczas prac konserwatorskich ołtarza.

Smok Wawelski - jedna z legend krakowskich

Idąc dalej trasą gry możecie poznać zobaczyć słynny Barbakan, cz Pałac Krzysztofory, który według legendy nawiedzany jest przez Czarną Damę. Dalej przejdziecie przez Sukiennice, gdzie można zobaczyć nóż, którym brat zabił brata podczas wyścigu budowy wież Kościoła Mariackiego oraz Collegium Mauis, miejsce, w którym studiował Mikołaj Kopernik. A to tylko kilka miejsc, które zobaczycie podczas swojej trasy na drodze do Gamescape Kraków

obwarzanek trzymany w ręce na tle Kościoła Mariackiego - startu legend krakowich

Idąc przez Stare Miasto, co chwilę możecie zobaczyć wózek z obwarzankami, które niekwestionowalnie należą do symboli Krakowa. Zanurzane we wrzącej wodzie, a następnie pieczone na ruszcie cieszą się popularnością turystów i mieszkańców. Gra trwa 140 minut, więc polecamy zaopatrzyć się w obwarzanki jako prowiant na drogę, a przy okazji poznać regionalny przysmak.  

Gra miejska Legendy Krakowskie dostępna jest jedynie w niedziele, ale gdy skontaktujecie się z nami, Mistrzowie Gry z Gamescape Kraków na pewno będą w stanie pomóc z dogodnym terminem. 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!