Pokoje zagadek – co sprawia, że są tak chętnie odwiedzane?

Co sprawia, że pokoje zagadek są tak chętnie odwiedzane?

Od momentu pojawienia się escape roomów na rynku wzbudziły one wielkie zainteresowanie, przez co szybko zdobyły one popularność. Co za tym idzie, również poprzeczka, aby takie pokoje zagadek były dobre, szybko została wysoko zawieszona i póki co, nie zamierza się to zmienić. Co więc sprawia, że escape room jest dobry?

Scenariusz pokoju zagadek

To, że fabuła odgrywa znaczącą rolę w tym, czy pokój nam się spodoba, nie jest niczym zaskakującym. Oczywiste wydaje się, że osoby strachliwe, które raczej stronią od horrorów, nie odnajdą się dobrze w pokoju, którego właśnie tego dotyczy jego scenariusz. Escape room powinien mieć fabułę, która będzie płynna, zaskakująca, ale i spójna z misją pokoju. Gracze niezależnie od tego czy muszą z pokoju uciec, odnaleźć zaginiony skarb czy znaleźć dowody zbrodni, powinni być dobrze zapoznani ze scenariuszem, ponieważ ma to mocny wydźwięk na ich zaangażowanie w pokój, a co za tym idzie w rozwiązywanie zagadek.

Grupa pięciu osób rozwiązujących zadanie w pokoju zagadek

Scenografia oraz interakcja

To, co bardzo urozmaica całą rozgrywkę to również scenografia pokoju. Dobre pokoje zagadek powinny mieć scenografię spójną z całą fabułą, ale również i zagadkami. Interakcje graczy z pokojem, w tym właśnie ze scenografią i rekwizytami, pozwalają bardziej rozwinąć wyobraźnię grup oraz przyprawić o dreszczyk emocji. Różne włączanie i wyłączanie świateł czy telewizora, nastawianie radia, przekręcanie pokręteł, otwieranie kolejnych drzwi- wszystkie takie elementy tylko bardziej zaciekawiają śmiałków, ale i również pozwalają im bardziej wczuć się w całą misję, jaką mają do wykonania. Również interakcja Mistrzów Gry z zawodnikami ma duże znaczenie- podpowiedzi, które mogą udzielać musza być przemyślane, aby tylko nakierowywały na właściwy tor, jednocześnie zapewniały przy tym dalej zaangażowanie i dobrą zabawę graczom. To również od nich zależy z jakim nastawieniem i zaangażowaniem śmiałkowie wejdą do pokoju, co może mieć duży wpływ na ich płynność rozwiązywania pokoju.

neonowy napis "escape room", czyli pokój zagadek w języku angielskim

Podchwytliwe zagadki

Nie sztuką jest stworzyć zagadki, jednak takie, które sprawdzą umiejętności, a jednocześnie nie będą nie do rozwiązania oraz będą spójne z całą fabułą i misją pokoju? Tutaj właśnie leży cała magia pokoju. Podchwytliwe zagadki, które będą wymagały nie tylko spostrzegawczości, ale i współpracy graczy sprawiają, że całe napięcie związane z coraz to mniejszą ilością czasu, zaintrygowaniem jakie będzie rozwiązanie oraz niepewność, co czeka śmiałków dalej, sprawiają, że pokój może nazwać się dobrym.

Escape room Kraków

Jak już wiemy wiele czynników ma wpływ na escape room. Kraków ma do zaoferowania wiele ciekawych pokoi zagadek, a każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. U nas w Gamescape, mamy aż 6 pokoi, a każdy z nich jest niepowtarzalny. Jesteście fanami detektywistycznych klimatów z nutką dreszczyku? To świetnie odnajdziecie się w naszej Anatomii Zbrodni 2.0. Jeżeli chcielibyście doświadczyć zagadek na całkowicie innym poziomie, związanych z rozszerzoną rzeczywistością to Protokół C.H.I.M.E.R.A. zdecydowanie musi się znaleźć na waszej liście pokoi do przejścia. Rozbudowana tematyka oraz różne poziomy trudności sprawiają, że u nas każdy, niezależnie od wieku i doświadczenia, znajdzie coś dla siebie. Zajrzyjcie do nas na Kościuszki i odnajdźcie escape room idealny dla Was.

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]