Jak wybrać dobry escape room?

POKOJE ZAGADEK

Obecnie branża rozrywki ma wiele do zaoferowania i ciągle sukcesywnie się rozwija, w tym właśnie pokoje zagadek. Pewnie nie raz zdarzyło wam się zobaczyć relacje swoich znajomych jak właśnie udało im się odnaleźć wielki ukryty skarb albo uratować świat. Brzmi zachęcająco? Pokoje zagadek mają wiele do zaoferowania i obecnie nie trudno znaleźć przynajmniej jeden w większych miastach. Jednak jak wybrać dobry escape room?

DRUŻYNA PRZEDE WSZYSTKIM

Najważniejsze od zawsze było towarzystwo i w przypadku escape roomów również jest to ważny punkt. Nie tylko dlatego, że od tego zależy jak sprawnie będziecie rozwiązywać zagadki, ale również od tego w ile osób zamierzacie przyjść. Pokoje w zależności od wielkości oraz poziomu trudności są ograniczone ilością graczy, także przy wyborze, bardzo istotną kwestią jest nie tylko jakość, ale i ilość Twojej drużyny.

lupa nakierowana na napis po angielsku 'escape game'

LOKALIZACJA MA ZNACZENIE

Rezerwując pokój warto zwrócić uwagę na lokalizację– czy macie łatwy dojazd do miejsca, gdzie znajduje się escape room oraz czy macie wystarczająco czasu, aby tam dotrzeć. Wasza gra zawsze będzie zaczynać się o konkretnej godzinie i Mistrzowie Gry nie zawsze mają możliwość wydłużenia czasu Waszej rozgrywki, nawet jeżeli spóźnicie się z przyczyn niezależnych od Was, jak np. przez korki. Warto więc pamiętać, aby wybierać takie miejsca, do których macie pewność, że jesteście w stanie dotrzeć na czas, aby mieć pełny czas na grę i nie martwić się, że nie uda Wam się ukończyć pokoju, bo zabraknie Wam czasu.

NIEBANALNA TEMATYKA POKOJÓW ZAGADEK

Oczywiście, jedną z ważniejszych rzeczy, która ma bardzo mocny wpłynie na Wasz entuzjazm w trakcie rozwiązywania zagadek jest tematyka pokoju. Jeżeli nie jesteście fanami horrorów, to pokój w takim klimacie zdecydowanie nie pomoże Wam w rozgrywce. Dlatego zanim zrobicie rezerwację, upewnijcie się, że każdemu z Was odpowiada taki pokój.

PODCHWYTLIWE ZAGADKI

Ostatnim czynnikiem, który ma znaczący wpływ na Wasze wrażenia z rozgrywki, jest poziom trudności pokoju. Ważne, aby były to podchwytliwe zagadki, jednak na tyle, abyście byli w stanie je rozwiązać. Ważna jest tu Wasza samoświadomość odnośnie Waszego doświadczenia oraz umiejętności rozwiązywania tego typu wyzwań.

siedemrąk składających puzzle w pokojach zagadek

OPINIE MOGĄ BYĆ WSKAZÓWKĄ

Chociaż opinie niekoniecznie mogą wpłynąć na Wasz pobyt w danym escape roomie, to zdecydowanie mogą wpłynąć na Wasze nastawienie do gry, co pośrednio już może mieć wpływ na jej przebieg. Opinie również mogą dać Wam znać czy miejsce lub pokój są warte odwiedzenia. Przy sprawdzaniu opinii warto też sprawdzić, to jak dana firma reaguje na negatywne komentarze- może być to wyznacznikiem do nastawienia firmy do graczy.

GAMESCAPE KRAKÓW

Jak już wiecie jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze pokoju zagadek, nie pozostało Wam nic innego jak wykorzystać je w praktyce. Chcecie wcielić się w tajnych agentów, szpiegów, a może piratów? W Gamescape Kraków mamy przygotowanych dla Was aż 6 pokoi, a każdy w innej tematyce. Nie musicie również martwić się o poziom trudności- mamy pokoje, w których odnajdą się nie tylko doświadczeni, ale i początkujący kodołamacze. Już dziś wpadnijcie na naszą stronę internetową i wybierzcie swój idealny pokój.

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!