Co sprawia, że zabawa w escape roomie to niesamowita przygoda?

GRY KREATYWNE

Wybierając się do escape roomu naszą pierwszą myśl, jest zawsze to, że zdecydowanie piszemy się na gry kreatywne i podchwytliwe zagadki, które będą musiały wysilić nasze głowy. Dlaczego wybieramy jako rozrywkę coś, co wymaga od nas mocnego zaangażowania umysłowego? Co sprawia, że pokoje zagadek to niesamowita przygoda?

ODKRYWANIE

Podstawową rzeczą bez której nie mogą obyć się pokoje zagadek są oczywiście poukrywane elementy- mogą być to wskazówki, klucze, kody, pudełka, tak naprawdę lista rzeczy jest nieskończona, tak samo jak miejsca, gdzie mogą być one poukrywane. Moment odnajdywania coraz to większej ilości elementów, których położenie jest niebanalne i wymaga od nas dużej spostrzegawczości sprawia, że czujemy się zmotywowani oraz zaintrygowani i tylko napędza nas do dalszego działania.

4 osoby rozwiązujące podchwytliwe zagadki w escape roomie

PODCHWYTLIWE ZAGADKI

Różnorodność oraz podchwytliwe zagadki są również kluczowym elementem, wpływającym na nasze wrażenia z rozgrywki. Niektórzy lepiej będą rozwiązywać zagadki matematyczne, inni natomiast lepiej odnajdują się w szukaniu. Zagadki nie mogą być za łatwe i często wymagają ingerencji więcej niż jednej osoby, co sprawia, że każdy powinien odnaleźć coś dla siebie.

WSPÓLNA MISJA

Pokoje zagadek to idealne miejsca na integrację grupy.Możecie nauczyć się wspólnie pracować, dzielić zadania do wykonania, ale i razem wszystko przeżywać. Niektórzy są lepsi w łamigłowkach, inni w odnajdywaniu, a jeszcze inni w prowadzeniu całej grupy. Takie miejsca, idealnie uczą działania w grupie oraz niezbędnej komunikacji, dzięki której grupa może iść na przód.

MOMENT ROZWIĄZANIA ZAGADKI

Jednym z bardziej satysfakcjonującym momentem w trakcie gry jest moment, kiedy uda się wszystkim rozwiązać i zrozumieć cel zagadki i sposób, w jaki trzeba było ją wykonać. Otwieranie skyrznek, pudełek, tajemnych przejść- nie tylko daje to mnóstwo satysfakcji, ale i zachęca do dalszego rozwiązywania zagadek. Zaskoczeniem zawsze jest chwila, gdy elementy które wydawały się całkowicie niezwiązane ze sobą, dają razem rozwiązanie,a gdy dorzucimy do tego presje czasu – nic innego jak tylko niesamowita przygoda.

ilustracja przedstawiająca kobietę i mężczyznę szukających skarbu i rozwiązujących podchwytliwe zagadki

UKOŃCZENIE MISJI

Oczywiście najważniejszym i najbardziej emocjonalnym momentem jest ten, gdy uda nam się ukończyć misję pokoju. Czy to znalezienie zaginionego skarbu, odkrycie kto był mordercą albo uratowanie świata- scenariuszy może być wiele, ale ukończenie każdego cieszy tak samo.Satysfakcja, że udało się wszystkim w czasie rozwiązać tak wiele sprawia, że duma rozpiera każdego z uczestników i wywołuje szerokie uśmiechy na twarzach każdego.

PODSUMOWANIE

Ostatnim, ale również znaczącym czynnikiem jest wasza wspólna rozmowa po zakończeniu rozgrywki. Omówienie całego pokoju i jego misji, najlepszych momentów, odnajdywanie kolejnych powodów do dumy, ale również i rzeczy, nad którymi można popracować przy kolejnej grze. Kto wie, może ktoś właśnie odkrył swój nowy talent! Taka rozmowa, w dużym stopniu pozwoli wam utrwalić wspomnienia z pokoju i dopasować ostatni, brakujący puzzel.

NIESAMOWITA PRZYGODA W GAMESCAPE KRAKÓW

Jeżeli nie jesteście zdecydowani jaką misję chcecie wykonać, nie martwcie się. W Gamescape Kraków czekają na Was aż 6 pokoi i każdy z innym scenariuszem. Wiek również nie ma znaczenia, u nas każdy znajdzie coś dla siebie. Także już dziś rezerwujcie pokój i pozwólcie, aby wasza niesamowita przygoda odbyła się wraz z nami!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!