Gracz na medal! Escape room poradnik

Gracz na medal! Escape room poradnik

Jeśli wchodząc do wybranego exit room szykujecie się na rekord, na pewno przyda Wam się strategia. Co ciekawe, najszybsi gracze to też zwykle ulubieni klienci Mistrzów Gry! Jesteśmy dumni nie tylko z Waszego wyniku, ale też tego w jaki sposób uporaliście się z pokojem. Chcąc poprawić swoją technikę, na pewno przyda Wam się “escape room poradnik” – oto i on!

Poniżej garść rad jak zabrać się do rozwiązywania zagadek, a jednocześnie zyskać odznakę gracza na medal:

1. Na początek – rekonesans!

Wchodząc do pokoju, rozdzielcie się i obejrzyjcie każdy kąt bardzo dokładnie. Informujcie się o znaleziskach, może ktoś dostrzeże trzycyfrową kłódkę, do której kod wpadnie w oko graczowi z drugiego końca pokoju? Dokładnie przeszukajcie pomieszczenie, a nie będzie takiej zagadki, z którą nie dacie sobie rady! To dotyczy też dźwięków w pokoju, hukanie sowy lub dzwonek do drzwi mogą kryć w sobie tajną wiadomość.

2. Nie przenoście wszystkich rekwizytów

Jeśli znajdujecie w pokoju ruchomy element to prawdopodobnie instynkt Was nie myli i jest on częścią jakieś zagadki! Warto mieć go z tyłu głowy, ale czasem chwilę zajmie Wam odkrycie jego przeznaczenia. Zostawcie go w okolicy miejsca, w którym był na początku – łatwiej będzie Wam do niego potem wrócić, a istnieje duża szansa, że wcale nie trzeba będzie wynosić go gdzieś daleko 😉

3. Zapamiętujcie elementy, które już wykorzystaliście

W większości exit room, a na pewno w Gamescape Kraków, panuje zasada “jeden klucz – jedna kłódka”, rozszerzona do wszystkich łamigłówek w pokoju. Jeśli już z czegoś skorzystaliście, prawdopodobnie nie przyda Wam się to do kolejnej zagadki, ale jeśli potrzebujecie podpowiedzi warto powiedzieć Mistrzowi Gry na czym skończyliście. W pokojach, w których jedna zagadka prowadzi do drugiej, ułatwi to komunikację i pomoże Mistrzowi Gry ocenić, czym powinniście się zająć dalej.

4. Nie traćcie z oczu celu gry

W pokojach fabularnych zwykle wchodzicie do escape roomu w konkretnym celu – szukacie dowodów zbrodni, zaginionego naukowca, złota piratów albo magicznego artefaktu. W szale rozwiązywania zagadek możecie zapomnieć, po co się tu znaleźliście, a to utrudni Wam wyjście z pokoju. Miejcie na uwadze to, czego szukacie, a na pewno nie dacie się zbić z tropu!

Teraz jesteście gotowi na pobicie rekordu Waszego lokalnego escape roomu. Sprawdźcie jak sprawdzają się nasze rady – odwiedźcie Gamescape Kraków i wybierzcie przygodę dla siebie w jednym z wielu scenariuszy, które oferujemy!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]