Klątwa Smoka – orientalny exit room Kraków w Gamescape

Klątwa Smoka – orientalny exit room Kraków w Gamescape

W takim pokoju jeszcze nie byliście! Skąd to wiemy? Bo jako pierwsi w Polsce otwieramy escape room inspirowany wschodnim folklorem i chińskimi legendami.
Klątwa Smoka to pokój, w którym przenosimy Was w czasie – poprzez Gamescape Kraków wchodzicie do świata, w którym starożytne duchy potrzebują Waszej pomocy.

Nie zdradzimy nic więcej o pokoju – w końcu prawdziwy Bohater powinien być przygotowany na wszystko – ale mamy dla Was wprowadzenie do świata chińskich legend, które na pewno przyda się Wam przed stawieniem czoła Klątwie Smoka.
Mogą być Wam znajome znaki chińskiego zodiaku, może nawet sprawdzaliście swojego zwierzęcego patrona. Ale czy wiecie skąd wywodzi się ta tradycja? Zacznijmy od tego, że zwierzęta chińskiego zodiaku to nie stworzenia przypadkowe. Według legendy, Jadeitowy Cesarz zaprosił zwierzęta do wyścigu, a pierwszych dwanaście, którym udało się go ukończyć w nagrodę stało się patronami. Każdy nowy rok oznacza nowego patrona, zacząwszy od Szczura, który ukończył wyścig jako pierwszy i kończąc na Świni, dwunastej z kolei. Tym samym powstały też znaki chińskiego zodiaku, które zależne są od roku urodzenia.

Historia tego wyścigu jest bardzo przewrotna

 – Szczur na przykład, podstępem wspiął się na plecy Wołu. W ten sposób gryzoń bez problemu przedostał się przez rzekę i wyprzedził towarzysza tuż przed metą. W podobny sposób Wąż przechytrzył Konia, w ostatniej chwili wyślizgując się spod jego zbroi i wykorzystując chwilową przewagę, ukończył wyścig. Świnia podeszła do wyzwania najmniej poważnie, ucinając sobie drzemkę po drodze – i właśnie dlatego jest dwunasta w kolejności.

Sam Smok natomiast może być jednym z najciekawszych zwierząt chińskiego folkloru. Smoki obecne w chińskiej mitologii są, wbrew pozorom, kojarzone z wodą – władają deszczem i mogą objawiać się jako wodne wiry, czy tornada. Są też legendy o czterech Smoczych Królach władających czterema morzami w okolicy Chin. Ciekawym szczegółem w przedstawieniu Smoka w chińskim folklorze jest ilość jego palców – by wyjaśnić nieścisłość w reprezentacji, powstała legenda o smokach, które gubiły palce w podróży. Im dalej od rodzimych Chin się zapuszczały, tym mniej palców im zostawało.

Czego możecie się spodziewać po Smoku władającym naszym najnowszym exit room?

Na pewno nowych technologii ubranych w starożytne łamigłówki. Spodziewajcie się najwyższej jakości rozrywki, w której jesteśmy już ekspertami i przede wszystkim – dajcie się nam zaskoczyć raz jeszcze.
Klątwa Smoka już niedługo będzie dla Was dostępna, więc obserwujcie nas uważnie, bo otwarcie będzie huczne!
Do zobaczenia wkrótce!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]