Europejskie Igrzyska w Krakowie

Europejskie Igrzyska w Krakowie

W tym roku Kraków miał zaszczyt organizować III Europejskie Igrzyska. Zawody te mieszczą się w randze mistrzostw Europy, a niektóry dyscypliny dzięki nim będą mogły się zakwalifikować do następnych igrzysk olimpijskich. Weźmie w nich udział ponad 7000 sportowców z 48 krajów. Podczas igrzysk rywalizacja toczyła się aż w 29 dyscyplinach sportowych. My przedstawimy wam trzy ciekawe dyscypliny sportowe, które przypadły nam do gustu.

Europejskie Igrzyska ciekawe dyscypliny sportowe

Jedna z dyscyplin przeprowadzana była na samym Rynku. Teqball można nazwać połączeniem piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Zawodnicy muszą odbijać piłkę noga, głową lub ciałem o specjalny stół, który wygląda jak zakrzywiony stół do ping ponga. Dyscyplina ta jest stosunkowo nowa, ponieważ została ona wymyślona w 2014 roku. Warto wspomnieć, że Europejskie Igrzyska z brązem na szyi z teqballa zdobyli Polacy. 

Kolejną ciekawą dyscypliną jest pływanie artystyczne. Zawody rozgrywane są w układzie solowym, duecie, drużynowo (8 osób), w kombinacji (10 osób) oraz w duecie mieszanym. Sportowcy prezentują układ zsynchronizowanych ćwiczeń w wodzie do muzyki, a sama konkurencja podzielona jest na dwa etapy. 

Chłopak tańczący brakdance jako ciekawa dyscyplina sportowa

W naszym rankingu ciekawe dyscypliny sportowe kolejne miejsce (zdecydowanie nie ostatnie!) zajmuje breaking. Już w 2024 będzie debiutować na Igrzyskach Olimpijskich. W Krakowie w zawodach brało udział 32 uczestników – 16 kobiet i 16 mężczyzn. Zawodnicy walczą w trybie turniejowym. Pierwszy dzień to faza grupowa, gdzie rywalizują 4 grupy po 4 zawodników. Drugiego i trzeciego dnia odbyły się ćwierćfinały, półfinały i finały. Ten kto oglądał film Step Up wie na czym ta dyscyplina polega (a kto go nie widział to najwyższa pora żeby nadrobić). Sportowcy breakingu to tancerze imponujący gibkością, elastycznością, siłą i wyczuciem rytmu. Choć od samego początku chodziło o rywalizację to nie zapominajmy, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa w rytmach hip-hopu.

Medale olimpijskie za wygraną w Igrzyska Olimpijskie w Krakowie

Starcie Mistrzów – trudne zagadki logiczne 

W Gamescape również możesz wcielić się w olimpijczyka próbując rozwiązać trudne zagadki logiczne w naszym pokoju Starcie Mistrzów. Pokój ten można nazwać olimpiadą dla intelektualistów. Trudne zagadki logiczne, zagadki zręcznościowe, zagadki z wiedzy ogólnej oraz słuchowe – wszystko to znajdziecie w naszych skrzyniach. Grając w drużynie od 2 do 5 osób rywalizujecie z drugą drużyną. Każda skrzynia jest inna, dzięki czemu możecie w tym samym składzie odwiedzić nas dwa razy i zmierzyć się z innymi skrzyniami. Kto w szybszym czasie zbierze więcej żetonów i rozwiąże wszystkie skrzynie zostaje zwycięzcą. To jak, gotowi podjąć wyzwanie Gamescape i stać się escape roomowymi olimpijczykami? 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!