Jak osiągnąć najlepszy wynik w escape roomie?

Z dnia na dzień coraz szybciej zbliżają się Igrzyska Europejskie. Kraków w tym roku szczyci się tym, że to właśnie tutaj mają okazję się one odbyć. Jest to więc idealna okazja, aby wesprzeć ducha walki zwycięzcy- w związku z tym, chętnie przedstawimy Wam kilka porad jak osiągnąć najlepszy wynik i stać się mistrzem w escape roomie. Pewnie nie raz wchodząc do pokoi zagadek widzieliście tablicę chwały, która informowała o tym, jakiej drużynie i jak szybko udało się przejść dany pokój. Pewnie nie raz te wyniki rozbudzały w Was ducha walki i chęć pobicia takiego wyniku. Ale jak to zrobić? Przedstawiamy Wam kilka skutecznych porad, które na pewno pomogą Wam, abyście to Wy mieli najlepszy wynik.

DRUŻYNA TO PODSTAWA

Ze względu na to, że pokoje zagadek są dedykowane dla zespołów, ważne jest aby dobrać drużynę, która będzie dosyć liczna- przykładowo, gdy pokój ma ograniczenie do 6 osób, dla 2 osób pobicie rekordu może być trudne. Liczebność drużyny odgrywa tutaj dużą rolę, więc jeżeli macie chęci pobicia rekordu musicie zwracać uwagę na liczbę, ale również na jakość- o wiele łatwiej będzie Wam rozwiązywać zagadki, kiedy wiecie jak ze sobą współpracować i potraficie to robić.

ŚWIADOMA WSPÓŁPRACA

Wchodząc do pokoju, ważne jest, aby  zrobić rozeznanie czy pokój jest liniowy czy nie. Gdy nie jest – to warto podzielić się zadaniami, jednak gdy jest liniowy- musicie wspólnie działać nad zagadką. Warto wtedy podzielić drużynę tak, aby każdy robił rozeznanie w pokoju w innym miejscu- macie większą szansę na to, że żaden element Wam nie umknie. Pamiętajcie, że komunikacja pomiędzy Wami jest niezbędna- także na bieżąco informujcie siebie o odnalezionych elementach lub spostrzeżeniach, a gdy nie jesteście czegoś pewni- poproście o pomoc kogoś z zespołu.
Drużyna próbująca uzyskać najlepszy wynik w escape roomie

SPRAWNA ANALIZA POKOJU

Warto, abyście potrafili odróżnić, które elementy pokoju są warte Waszej uwagi, a które mają służyć tylko jako wystrój lub jako elementy serwisowe pokoju. Zdecydowanie pomoże Wam to zaoszczędzić dużo czasu.

SZCZEGÓŁY SĄ WAŻNE

Wiadome jest nie od dzisiaj, że szczegółowe oko i pokoje zagadek bardzo się ze sobą lubią. Rozwiązując zagadki musicie zwracać uwagę na detale, które lubią być pomijane. Istotne jest, aby wiedzieć czego Wam jeszcze brakuje, jakich kłódek nie macie otwartych, a których elementów jeszcze nie zdążyliście użyć. Pamiętajcie również, że nie wszystko co znajdziecie na początku może być przydatne właśnie wtedy, a też nie każdy brakujący element, którego brakuje Wam od początku znajdziecie na początku – możecie to nawet odnaleźć w ostatniej części pokoju.

Drużyna w klasie, obmyślająca sposób na najlepszy wynik

LUBIMY SCHEMATY

Wiele escape roomów opiera się na podobnych schematach, które mają delikatne modyfikacje. Im szybciej je rozpoznacie, tym lepiej dla Was. Nie zapominajcie, że pierwsze myśli często są najbardziej trafne, a czasami nadmierne kombinowanie może tylko zaszkodzić. Warto więc, zaufać swojemu doświadczeniu i przeczuciu.

ŚWIEŻA GŁOWA TO NAJLEPIEJ PRACUJĄCA GŁOWA

Chociaż maratony po pokojach zagadek to świetna opcja, niekoniecznie zalecamy ją, gdy chcecie pobić rekord. Po kilku godzinach intensywnego myślenia, zmęczone głowy niekoniecznie mogą służyć pomocą.

IGRZYSKA EUROPEJSKIE KRAKÓW

Teraz, kiedy znacie podstawowe zasady nie pozostało Wam nic innego jak tylko próbować swoich sił. Jeżeli więc wybieracie się na Igrzyska Europejskie do Krakowa to nie zapomnijcie wpaść do nas i zostać mistrzami! U nas, w Gamescape, czekają na Was nasze pokoje, a tak się składa, że mamy ich aż 6- co oznacza tylko wiele okazji, aby osiągnąć najlepszy wynik!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!