Lochy i Smoki

Lochy i Smoki

Wraz z rozpoczęciem kwietnia do kin zawitał film „Dungeons and Dragons”, który inspirowany jest grą fabularną o tym samym tytule. Film będzie opowiadał o grupie złodziejaszków, którzy podejmują się kradzieży, w celu odzyskania zaginionego reliktu. Sprawy jednak się komplikują, kiedy na swojej drodze spotykają nieodpowiednich ludzi.
Lochy i Smoki to gra fantasy, której pierwsza edycja z zestawem podstawowym została wydana w 1977 roku. Zasady, choć z początku mogą wydawać się skomplikowane, wraz z czasem trwania rozgrywki stają się coraz bardziej intuicyjne. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebne są: Zestaw Startowy oraz chętni – w tym jeden Mistrz Gry, który będzie prowadził całą rozgrywkę. Każdy z graczy ma możliwość stworzenia swojego własnego bohatera, którego będzie kontrolować cały czas, a jego jedynymi ograniczeniami jest jego wyobraźnia – ( tak długa, jak znajdą się tam jakieś lochy i smoki oczywiście ;)). Najważniejszym elementem gry są oczywiście kości, które będą miały największy wpływ na rozgrywkę.

Pokoje zagadek a Dungeons and Dragons

Może z początku mogłoby się wydawać, że pokoje zagadek nie za dużo mogą mieć wspólnego z tą grą, jednak im bliżej się przyjrzeć zasadom, tym więcej możemy znaleźć podobieństw. W obydwu tych rozrywkach mamy do czynienia z Mistrzem Gry, który kontroluje całą rozgrywkę oraz z graczami, którzy wcielają się w postacie i próbują wspólnie wykonać misje. Pokoje zagadek mają co prawda szerszy zakres tematyczny gry (starożytne chiny, statek kosmiczny, wyspa skarbów…), a gracze z góry mają narzucone postacie, jednak nic nie ogranicza ich w nadaniu im takich cech jakie im się zamarzą, co również ma miejsce w Dungeons and Dragons.

figurka smoka i kości z gry lochy i smoki
gracze rozwiązujący zagadki w escape roomie

Starożytne Chiny potrzebują bohaterów!

Jeżeli spodobała Wam się wizja takiej przygody, to w Gamescape mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – nasz pokój Klątwa Smoka poszukuje śmiałków, którzy się z nim zmierzą! Macie niesamowitą okazję, aby wcielić się w bohaterów, którzy uratują Starożytne Chiny. Tylko wy możecie złamać klątwę smoka i przywrócić harmonie pomiędzy światem duchów a ludzi.
Zainteresowani? W takim razie czekamy na Was w Gamescape!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!