Międzynarodowy dzień studenta

17 listopada swoje święto obchodzicie Wy, studenci. Prawdopodobnie wiecie, że Międzynarodowy dzień studenta wypada w środku roku akademickiego, więc macie okazję połączyć świętowanie z wypoczynkiem (w końcu przerwa świąteczna jeszcze daleko, a o sesji się jeszcze nie myśli). W wielu miejscach z pewnością pojawi się możliwość dodatkowych korzyści, takich jak zniżka studencka.

Ale bycie studentem wymaga uhonorowania tak ważnego święta, prawda?

Dzień studenta – dlaczego akurat 17 listopada?

Możecie zastanawiać się, dlaczego akurat ta data ustanawia Międzynarodowy dzień studenta. Powodem nie jest fakt, że daje to wymówkę do wieczornego toastu w środku semestru.

To dlatego, że data ta upamiętnia wydarzenia sprzed 70 lat. Podczas II wojny światowej grupa studentów z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Karola w Pradze manifestowała przeciwko nazistowskim okupantom, by uczcić święto narodowe Czechosłowacji. Niestety, protest został stłumiony, a w jego wyniku zmarł jeden ze studentów. Jego pogrzeb odbył się właśnie 17 listopada i przerodził się w demonstrację ponad tysiąca studentów oraz studentek. Skutki tego buntu były tragiczne, ponieważ zakończyły się zesłaniem demonstrujących do obozów koncentracyjnych, a w niektórych przypadkach – karą śmierci.

Jednakże w 1941 roku postanowiono upamiętnić ten dzień jako dzień studenta, obchodzony do tego dnia w wielu krajach. 

studenci protestują w ważnej sprawie
studenci, grający w pokera

Zniżka studencka by uczcić dzień studenta

Co prawda Międzynarodowy dzień studenta jest 17 listopada, ale w Gamescape można go świętować niemal codziennie. Jeżeli zastanawiacie się, co robić w ten dzień, odwiedźcie jeden z naszych pokoi zagadek. Od poniedziałku do czwartku obowiązuje u nas zniżka studencka, co pozwoli Wam zaoszczędzić kilka groszy na dalsze świętowanie ?. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to żeby mieć przygotowaną legitymację, a zniżka studencka będzie Wasza.

PS Nie zachęcamy do wagarowania, ale…

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!