Technologie immersyjne w escape roomie

Dzisiejsze pokoje zagadek sięgają po coraz nowsze i lepsze techniki, aby wzbogacić rozgrywkę o żywsze doświadczenia i uczynić ją jak najlepszą dla gracza. Jednym z tych usprawnień są właśnie technologie immersyjne, czyli takie, które łączą ze sobą rzeczywistość ze światem cyfrowym. To do nich zaliczymy wirtualną rzeczywistość VR oraz rozszerzonaąrzeczywistość AR (augmented reality). Obydwie te technologie pozwalają doświadczyć immersji w cyfrowy świat i mogą być wykorzystane w różnych celach oraz branżach. Właśnie dlatego pokoje zagadek są wręcz idealnym miejscem, gdzie może być zastosowana technologia rozszerzonej rzeczywistości i VR.

Ale czym dokładnie jest ta immersyjność? Można to określić jako poczucie „zanurzenia” się w rzeczywistości cyfrowej. Dzięki doświadczeniom świata przedstawionego w grze jesteśmy mniej skupieni na bodźcach zewnętrznych, co pozwala nam bardziej skoncentrować się na tym, co dzieje się na ekranie. Właśnie dlatego nasze odczucia z uczestniczenia w grach wirtualnych stają się przez to silniejsze i zwiększają poczucie zaangażowania w rozgrywce.

pan grający na goglach vr

Pokoje zagadek i technologia rozszerzonej rzeczywistości

W pokoju Protokół C.H.I.M.E.R.A. znajdziecie technologie immersyjne w różnych zagadkach. Waszym zadaniem jest odnalezienie Kameleona – agenta W.I.S.E, który przez wiele infiltrował syndykat Spider Technologies, która weszła w posiadanie zmutowanego wirusa „Chimery”. Jako tajni agenci będziecie wykorzystywać zaawansowane sposoby, aby rozwikłać tą zagadkę i technologia rozszerzonej rzeczywistości, na którą się natkniecie będzie niezbędna do dowiedzenia się co stało się z Kameleonem.

ipad skierowany na holopad, czyli wykorzystanie technologii ar

Technologie immersyjne możecie również napotkać grając w każdą z naszych gier miejskich. Na pakiet gracza składa się bowiem iPad z GPS-em oraz technologią AR wraz z walizką, torbą czy plecakiem wypełnionym gadżetami. Jeśli nigdy nie mieliście styczności z takimi technicznymi nowinkami to najwyższa pora zobaczyć na całym zabawa polega. Bycie „zbyt starym”, jak niektórzy mogą określić, na poznanie nowych rzeczy u nas jest nie do przyjęcia. W Gamescape zawsze poznacie coś nowego –  gwarantujemy super przeżycia dla młodszych jak i starszych.

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!