Pierwsza wizyta w escape roomie

Pierwsza wizyta w escape roomie może wydawać się stresująca, w końcu próbujecie nowych rzeczy. Może nie do końca wiecie, jak to wszystko wygląda. Zdobywanie nowych doświadczeń jest jednak ekscytujące i pozwala nam się rozwijać! Tak więc, skoro już tutaj zawędrowaliście, zerknijcie na odpowiedź na nurtujące Was pytanie:  jak zorganizować swoje pierwsze wyjście do pokoju zagadek?

Poziom doświadczenia

Aby wasza pierwsza wizyta w escape roomie przebiegła dobrze, koniecznie zwróćcie uwagę na poziom doświadczenia. Każdy Mistrz Gry powie wam, że nie należy rezerwować pokoi dla zaawansowanych graczy, bo w środku możecie poczuć się lekko zagubieni. Na pierwszy raz warto wybrać pokoje łatwe lub średniozaawansowane. W ten sposób zobaczycie, na czym polega ta forma rozrywki i oswoicie się z zagadkami i niejakim schematem poruszania się po escape roomie. Warto też zwrócić uwagę na ilość graczy, która może wziąć udział w grze, bo to też może wam pomóc przy wyborze pokoju. Przykładowo, gdy pokój jest do 8 osób (w Gamescape Kraków takim pokojem będą Zaklęte Amulety), a wy wybierzecie się w dwie lub trzy osoby, możecie się spodziewać dużej ilości zagadek. Będąc pierwszy raz w pokoju zagadek może się okazać, że ich ilość będzie dla was przytłaczająca.

Mężczyzna rozwiązujący zagadkę w escape roomie

Pierwsza wizyta – dlaczego klimat pokoju ma znaczenie?

Każdy lubi coś innego, więc i wy musicie wybrać klimat pokoju, który najbardziej będzie wam odpowiadać. Nam wszystkim zależy na waszej dobrej zabawie, a robiąc coś po raz pierwszy, poczujecie się pewniej, gdy będzie to związane z Waszymi zainteresowaniami. Jeśli kręcą was zagadki kryminalne i historie morderców, w Gamescape Kraków sprawdzi się Anatomia Zbrodni 2.0. Tam dostarczymy wam porządną dawkę adrenaliny i detektywistycznych łamigłówek. Dla głodnych poszukiwaczy przygód idealnie nada się pokój Skrzynie Umarlaków, gdzie wcielając się w piratów poszukujecie zaginionego skarbu. A dla prawdziwych tajnych agentów i fanów nowych technologii koniecznym wyborem jest Protokół C.H.I.M.E.R.A. Widzicie, więc, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mistrz Gry, pomagający rozwiązać zagadkę

Mistrz Gry zawsze pomoże

Nad przebiegiem waszej gry zawsze czuwa Mistrz Gry, który zna pokoje lepiej, niż własne kieszenie. I to właśnie on może okazać się najlepszą pomocą przy wyborze pierwszego pokoju zagadek! W końcu to właśnie oni wiedzą jakie zagadki na was czekają, znają fabułę pokoi i są w stanie doradzić każdemu. Nie wahajcie się, więc zwrócić do nich o pomoc i gdy otrzymacie już wszystkie niezbędne dla was wskazówki to nie zostaje wam nic innego jak zarezerwowanie waszego pierwszego escape roomu!

Mam nadzieję, że ten poradnik nieco wam wyjaśnił 😉 Także nie przejmujcie się – na wszystko przychodzi ten pierwszy raz! Wybierajcie escape room i widzimy się w Gamescape Kraków!

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!