Pokój zagadek dla dzieci w Gamescape Kraków

Coraz więcej rodziców szuka ciekawej rozrywki, więc i do nas trafia wiele zapytań czy mamy pokój zagadek dla dzieci. Jak zawsze Gamescape Kraków potrafi sprostać prośbom klientów i owszem mamy pokoje, w których dzieci mogą zagrać. Jednak jest parę rzeczy, które warto wiedzieć przed przyjściem z pociechą do escape roomu.

Nie dla każdego dziecka escape room będzie dobry. Muszą one umieć się skupić na zadaniu i pracować w zespole, w przeciwnym razie rozrywka może wydać im się nudna i niechętnie podejdą do rozwiązywania zagadek. Jednak z doświadczenia wiemy, że nawet najbardziej marudni gracze rozkręcają się w środku przy dobrej zabawie. 

Dzieci mogą u nas grać od 7 lat – takich zuchów często przyjmujemy na wycieczki szkolne lub na urodziny w escape roomie. Zagadki w środku dostosowujemy do wieku oraz liczby graczy. Nie są one tak trudne jak dla dorosłych, ale wciąż trzeba przy nich pogłówkować. W końcu nie po to idzie się do escape roomu, aby mieć wszystko podane na tacy. W środku pokoju musi zawsze znajdować się pełnoletni opiekun. Może to być rodzic, brat, siostra, ktoś inny z rodziny albo znajomy. Jednak ze względów bezpieczeństwa i komfortu dzieci ktoś musi sprawować nad nimi nadzór w środku. Nasi Mistrzowie Gry czuwają na kamerach i podpowiadają przy zagadkach, ale dorosła para oczu w pokoju jest konieczna. Drzwi są zawsze otwarte, więc dzieci w każdej chwili mogą wyjść, jeśli poczują się niekomfortowo czy zechcą nawet wyjść do toalety. 

Pokoje zagadek sprawdzą się przy każdej okazji. Jest to idealne narzędzie do wzmacniania więzi w grupie oraz ćwiczenia myślenia pod presją czasu (wiemy, że każdy student musi mieć opanowane). Escape roomy są na tyle nieszablonową formą rozrywki, że może znajdziecie nawet temat do jakiegoś projektu na zajęcia.

dzieci obchodzące urodziny w escape roomie

Który pokój zagadek dla dzieci będzie dobry?

W Gamescape Kraków mamy wiele opcji. Zaklęte Amulety i Skrzynie Umarlaków są pokojami, które sprawdzają się dla dzieci. To są właśnie escape roomy, gdzie mamy możliwość zmiany i ułatwienia niektórych zagadek. Nie ma tam też żadnych strasznych elementów, ale jeśli dziecko boi się ciemności może mieć trudniej, ponieważ w obu pokojach panuje półmrok. Znajdą się tam również plastikowe pająki, które przestraszyły niejednego śmiałka, ale może się zdarzyć, że w trakcie gry nawet się ich nie zauważy. Skrzynie Umarlaków jest idealnym pokojem dla mniejszej grupy, gdyż w środku może bawić się maksymalnie 6 osób. Pirackie złoto czeka na prawdziwych poszukiwaczy przygód! Zaklęte Amulety sprawdzają się przy większych grupach, nawet 9 osób może się tam bawić jednocześnie i każdy będzie miał coś do roboty. Szkoły Magii czekają na czarodziei, którzy będą chcieli poznać ich najbardziej strzeżone tajemnice i odnaleźć tytułowe zaklęte amulety.

Dla nastolatków dobrym pokojem może być również Protokół Chimera. Tam zagadki niestety pozostają niezmienione, więc to wybór dla bardziej doświadczonych młodych graczy. Pokojami, którymi nie polecamy do dzieci to Anatomia Zbrodni oraz Klątwa Smoka. Pierwszy wymieniony zawiera krwawe elementy, które nie są dobre dla osób poniżej 16 roku życia, a Klątwa Smoka jest pokojem dla bardziej zaawansowanych graczy i dla dzieci jest on po prostu za trudny. 

dzieci rozwiązuje zagadki w pokoju zagadek

Escape roomy na różne okazje

Pokój zagadek dla dzieci sprawdzi się również, jeśli chcecie zorganizować urodziny w escape roomie. Jest to dobra okazja do świetnej zabawy, poprawienia umiejętności pracy w zespole i poznania nietypowej formy rozrywki. 

Skoro już wszystko co ważne sobie powiedzieliśmy – czas na waszą decyzję. Wybierz pokój zagadek dla dzieci, który najlepiej sprosta waszym oczekiwaniom. Czy to urozmaicenie czasu z rodziną, zacieśnienie więzi z kolegami czy urodziny w escape roomie Gamescape Kraków jest dobre na każdą okazję. Do zobaczenia na Salwatorze!

 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!