Wycieczka szkolna z okazji Dnia Nauczyciela

14 października, jak co roku, obchodzimy święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która zajmowała się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Co warto również wspomnieć, została pierwszym w Europie ministerstwem oświaty. Miało to miejsce w 1773 roku, co znaczy, że tegoroczna rocznica jest wyjątkowa, ponieważ od tego wydarzenia mija okrągłe 250 lat. Jest to idealna okazja, aby wycieczka szkolna z okazji Dnia Nauczyciela była przygotowana z przytupem. 

Spędź Święto Nauczycieli w Gamescape

W Gamescape nasi specjaliści od dobrej zabawy z otwartymi ramionami witają rok szkolny. To dlatego, że mamy okazję do wykazania się naszymi zdolnościami organizacji wycieczek szkolnych. Dodatkowo uwielbiamy, gdy nasi klienci celebrują u nas różnego rodzaju święta! Jak widzicie więc, 14 października jest idealną sposobnością, aby wycieczka szkolna odbyła się właśnie u nas. Nasze pokoje zagadek sprawią radość zarówno uczniom jak i nauczycielom. Duża liczba pokoi i ich różnorodność sprawia także, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Połowa października wciąż jest okresem, gdzie pogoda dopisuje, dzięki czemu również macie okazję sprawdzić siły i wziąć udział w jednej, albo i kilku naszych grach miejskich.

dzieci biegnące do autobusu szkolnego
Wykładowca tłumaczący klasie szkic na rzutniku

Święto Nauczycieli na świecie

Dzień Nauczyciela obchodzony jest na całym świecie. Na Tajwanie świętuje się go 28 września w dniu urodzin Konfucjusza. W Czechach i Słowacji 28 marca, czyli w dniu urodzin Jana Komeńskiego – twórcy i propagatora jednolitego systemu powszechnego nauczania, który zalecał objęcie nauczaniem wszystkich, niezależnie od płci i stanu.

5 października obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela, który został ustalony przez UNESCO w 1994 roku dla upamiętnienia rocznicy podpisania przez UNESCO i Światową Organizację Pracy „Rekomendacji w sprawie statusu nauczycieli”. Owy dokument jest podstawowym dokumentem określającym zakres praw i obowiązków nauczycieli na całym świecie. 

Jak widać okazji do świętowania Dnia Nauczyciela jest dużo. Co daje wam więcej terminów na wizytę w Gamescape całą klasą. A jeśli nauczyciele chcą odpocząć od uczniów zawsze mogą do nas wpaść bez nich. 

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!