Pokoje zagadek – popularna forma rozrywki na całym świecie

Pokoje zagadek – popularna forma rozrywki na całym świecie

Wydawać by się mogło, że w branży rozrywkowej wymyślono już wszystko. A tak przynajmniej myśleli ludzie do czasu powstania escape roomów. Dynamicznie rozwijająca się branża wskazała nowy kierunek rozrywki dla młodszych i starszych, dla klientów indywidualnych i firm czy szkół. Niekwestionowana popularność escape roomów sprawia, że branża stale się rozwija i ich twórcy wpadają na coraz to lepsze pomysły.

pokoje zagadek

Jak to się zaczęło

Początków zamysłów powstania escape roomów możemy się doszukiwać w rozkwicie popularności gry RPG Dungeons & Dragons, które w latach 70. Rozpoczęło się w Wielkiej Brytanii oraz grach przygodowych i tematycznych sci-fi, które pokazywane były w brytyjskiej telewizji dekadę później. Tendencja przeniosła się do gier komputerowych, które w Japonii zaczęły powstawać pod tytułem tupu escape the room. Jedna z takich gier powstała w 2007 roku i jej twórcą jest Takao Kato. Uruchomił on swoją pierwszą grę Real Escape Game. Do Europy, a konkretniej na Węgry, ta forma rozrywki przyszła niewiele później. W 2011 roku została uruchomiona francyza Parapark. Escape roomy w Budapeszcie powstawały w pustych budynkach, ale jednak ten kraj od wielu lat miał coś wspólnego z zagadkami, w końcu to właśnie z Budapesztu pochodzi kostka Rubika.

Dlaczego ludzie uwielbiają pokoje zagadek

Co tak naprawdę sprawiło, że pokoje zagadek w tak szybkim czasie tak mocno się wybiły? W dzisiejszych czasach duża część naszego życia została przeniesiona do świata wirtualnego, ludzie więc szukają wrażeń w realnym świecie. Gra się w zespole co pozwala na interakcję z innymi, wspólne przeżywanie ogromnych emocji, które towarzyszom grze. Oprócz tego pokoje pozwalają na przetestowanie swoich różnych umiejętności, poprawę logicznego myślenia, wpływa na rozwój kreatywności. Dodatkowo w escape roomach pojawia się coraz więcej technologii. Rozmaite zamki na szyfry, rozszerzona rzeczywistość i zautomatyzowane ciekawe zagadki sprawiają, że ludzie nigdy się nie znudzą tą rozrywką.

Escape room Kraków

Escape roomy na całym świecie powstają w różnych miejscach: starych kamienicach, zamkach, magazynach, a nawet nieczynnych stacjach metra. Różnią się od siebie wieloma rzeczami tematyką, scenografią, fabułą, technologią używaną w trakcie gry. Tak samo w Gamescape każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie co lubi i czym się interesuje. Fani Piratów z Karaibów koniecznie muszą zajrzeć do Skrzyni Umarlaków, a ci co wolą umysłowy wyścig z czasem poczują się jak w domu w Starciu Mistrzów. 6 różnych pokoi czeka na Was na Kościuszki, a ciekawe zagadki czekają na śmiałków, którzy chcą się z nimi zmierzyć.

POBIERZ ZA DARMO

ZOMBIE ESCAPE ROOM DO DOMU

PSSST!

Zombie Escape Room – to zestaw DIY do przygotowania zombiakowego escape roomu w domu.

UWAGA! Ten zestaw przekształci Twój salon w przygodę z przygryzaniem paznokci w tle! Szczególnie polecany na wspólną imprezę podczas pobytu w domu.

Pobierz, wydrukuj i imprezuj już dziś wieczorem!

[sibwp_form id=2]